Boris Johnson zaručuje práva občanov EÚ: Kocham Cię Polsko

Minister zahraničných vecí Veľkej Británie Boris Johnson urobil takéto vyhlásenie na poľsko-britskom fóre. Boris Johnson tvrdí, že práva občanov Európskej únie vo Veľkej Británii budú ochránené “bez ohľadu na to, čo sa stane po Brexite”.


Toto vyhlásenie urobil britský minister počas poľsko-britského fóra v Belvedére.

Video s jeho prejavom bolo uverejnené na Twitteri z oficiálneho účtu Veľvyslanectva Poľska v Spojenom kráľovstve.

Na vide vidieť, ako Johnson hovorí: “V našej krajine je 30-tisíc spoločností s poľskými majiteľmi, vo Veľkej Británii žije viac ako jeden milión Poliakov. Máme veľké šťastie, sme šťastlivci.”

“A mám pre vás dnes večer len jednu správu, a vy viete, čo to je! Ste milovaní, ste vítaní, vaše práva budú u nás ochránené, nech sa deje čokoľvek.”

Vo svojich sľuboch zašiel minister zahraničia ešte omnoho ďalej, ako premiérka krajiny Theresa May, ktorá sľúbila, že občania Európskej únie, žijúci v Spojenom kráľovstve, budú môcť zostať v krajine dokonca aj v prípade, že rokovania s EÚ zlyhajú.

Slová Johnsona sú však v rozpore s jeho vlastnými vyhláseniami, ktoré urobil pred Poslaneckou snemovňou o deň predtým. Vtedy minister oznámil, že predstavitelia EÚ musia “dôkladne preskúmať návrh, ktorý dávame, a pokračovať v rokovaniach – obzvlášť pokiaľ ide o práva občanov.”

Ministerstvo zahraničných vecí upresnilo, že Johnson zdôraznil zámer vlády zachovanie práv občanov EÚ, ako jednu z priorít rokovaní o Brexite.
 

 
Foto: BackBoris2012

Pridajte svoj komentár!

 

Ahoj!

Čítaj nás na Facebooku!

Powered by WordPress Popup