Európska únia chce skrátiť prechodné obdobie po Brexite

Európska únia navrhne Spojenému kráľovstvu, aby skrátilo prechodné obdobie po vystúpení krajiny z Európskej únie z dvoch rokov na 20 mesiacov.


Európska únia navrhne britskej premiérke Therese May skrátiť prechodné obdobie po odchode krajiny z EÚ z dvoch rokov na 20 mesiacov, oznámili britské médiá s odkazom na vysokých predstaviteľov v Bruseli.

Podľa informácii uverejnených v britských médiach, Spojené kráľovstve bude musieť odísť zo všetkých právnych štruktúr Európskej únie k 31. decembru 2020 roku. Avšak konečné rozhodnutie ešte nebolo prijaté a zatiaľ ešte 27 členských krajín Európskeho zväzu oficiálne nediskutovalo o podmienkach prechodného obdobia.

22. septembra vo svojom prejave vo Florencii britská premiérka May predstavila hlavný program Brexitu. Vo svojej reči dala jasne najavo, že Veľká Británia je pripravená zaplatiť za odchod z Európskej únie kvôli uzatvoreniu obchodnej dohody a počíta s prechodným obdobím dva roky.

V Brusel prijali tento prejav so spokojnosťou, avšak vyjadrili nesúhlas s výškou ponúkanej sumy britskou vládou a poznamenali, že úspech rokovaní bude závisieť od toho, či je Spojené kráľovstvo pripravené dať konkrétne návrhy.


Foto: ChiralJon

Pridajte svoj komentár!

Ahoj!

Čítaj nás na Facebooku!

Powered by WordPress Popup