40 konzervatívnych poslancov vyjadrilo nedôveru Therese May

Poslanci sa pripojili k opozícii, ktorá požaduje rezignáciu britskej premiérky Theresy May.

40 z 315 konzervatívnych poslancov

Ako oznámili britské média, 40 poslancov Konzervatívnej strany sa rozhodlo podpísať všeobecný list, aby vyjadrili nedôveru britskej premiérke Therese may v súvislosti s dlhotrvajúcimi rokovaniami o Brexite.

Poslanci sa pripojili k tým, ktorí vystupujú za rezignáciu May. Líder britskej opozície v parlamente Jeremy Corbyn uviedol, že je nevyhnutné dať premiérke ultimátum “Vládni alebo odíď”, nakoľko ona je “oficiálne pri moci, avšak v skutočnosti nevládne”.

Pred niekoľkými dňami priniesli britské médiá informáciu, že lídri Európskej únie očakávajú rezignáciu vlády Spojeného kráľovstva do konca roka.

Chaos vyhovuje EÚ

Nestabilita, ktorú rozdúchava Európska únia oslabuje pozíciu Spojeného kráľovstva v rokovaniach o Brexite a čím slabšia bude vláda, tým lepšie podmienky (a viac peňazí) si Európska únia zaistí.

Európska únia si zbožne želá pád vlády a výmenu premiéra alebo predčasné voľby, nakoľko postoj konzervatívcov je jasný a Londýn pristúpil na “pravidlá hry” Bruselu a chce komplexnú dohodu.

Hlavný britský vyjednávač David Davis už začiatkom septembra povedal, že “kompenzácia za Brexit” pravdepodobne nebude vyriešená až do samotného odchodu krajiny z EÚ.

Minister pre Brexit David Davis dávnejšie poznamenal, že tak ako chce Európska únia uzavrieť jednu komplexnú dohodu, platí to v tomto prípade (sumy odstupného) rovnako.

“Predpokladám, že finančná otázka bude kameňom úrazu počas celých rokovaní. Základným princípom Európskej únie je “nič nebude dohodnuté, kým nebude všetko dohodnuté” a tu to bude uplatnené v plnom rozsahu”. – povedal Davis.

Labouristi chcú platiť

Na rozdiel od konzervatívcov líder opozície Jeremy Corbyn a laboristi EÚ sľúbili, že uznajú odstupné EÚ v plnej výške.

Pripomenieme, že suma, ktorú požaduje Brusel od Británie neustále rastie a medzi poslednými položkami na účte – zozname sú právne záväzky EÚ voči britským europoslancom, ktoré EÚ odmieta platiť.


Foto: Number 10

Pridajte svoj komentár!

Ahoj!

Čítaj nás na Facebooku!

Powered by WordPress Popup