Každé dvanáste dieťa sa v Rakúsku rodí predčasne

Podľa údajov z rakúskych médii sa každé dvanáste dieťa v krajine rodí predčasne, a konkrétne do 38-ho týždňa tehotenstva. Prvé minúty v živote malých bábätiek sú rozhodujúce.


Šance na prežite predčasne narodených detí stále rastú. Nedonosené deti môžu vyrásť ako zdraví ľudia, avšak potrebujú osobitú starostlivosť počas prvých týždňov života.

17. november bol v Rakúsku oficiálnym dňom v boji za prežite najmenších pacientov. Pri tejto príležitosti boli aj zámok Hohensalzburg alebo Hohenwerfen ozdobené purpurovými svetlami.

V salzburgskej nemocnici bol nedávno zaznamenaný nový rekord a narodilo sa tu dieťa s váhou len 600 gramov o štyri mesiace pred termínom.
Aby sa lekári v Salzburgu vyhli chybám, trénujú sa na špeciálne navrhnutých figurínach.

“Bábika sama dýcha a signalizuje, keď je pri kŕmení sýta. To umožňuje medikom pracovať nad vecami, ktoré sa nedajú trénovať na nedonosených deťoch.” povedal šéf neonatológie v Salzburgu.

Starostlivosť o predčasne narodené deti nie je len v špeciálnej starostlivosti v ranných štádiách. Mnohé nedonosené deti majú vážne problémy s vývojom v neskoršom veku, a tiež na emocionálnej a kognitívnej úrovni. Tieto prekážky sa môžu prejaviť na ich prospechu v škol, a tiež ich môžu sprevádzať počas celého života.

Rodičia takýchto detí potrebujú informácie o špeciálnej starostlivosti, nakoľko nevedia, ako sa správať s deťmi, boja sa ich vziať do rúk, aby ich nezranili. Okrem toho títo malí pacienti potrebujú počas prvých minút života čo najviac kontaktu s matkou, a tiež kŕmenie materským mliekom. Okrem toho tieto deti musia byť pod neustálym dohľadom odborníkov,ktorí sledujú ich dýchanie, trávenie a farbu kože.

Pridajte svoj komentár!

 

Ahoj!

Čítaj nás na Facebooku!

Powered by WordPress Popup