Pôrodnosť v Spojenom kráľovstve klesla za 10 rokov na minimum

Britský národ bude rýchlo starnúť kvôli znižovaniu pôrodnosti a sprísňovaniu migračnej politiky po Brexite.


Národný štatistický úrad uverejnil správu o raste populácie v Spojenom kráľovstve, založenú na údajoch za 2016 rok.

Pôrodnosť v krajine bola minulý rok na najnižšej úrovni za posledných desať rokov a dosiahla 774 835 novorodencov, čo je takmer o štyridsať tisíc detí menej, ako v rekordnom 2012 roku, kedy sa narodilo 812 970 detí.

Celková miera rastu populácie v krajine je naďalej pozitívna z dôvodov nízkej miery úmrtnosti – 597 206, avšak v niektorých oblastiach, obzvlášť tam, kde je nízka úroveň migrácie obyvateľstva, je menšia úroveň pôrodnosti ako úmrtnosti.
V Škótsku sa napríklad narodilo za rok 54 488 novorodencov a zomelo z rôznych príčin 56 728 ľudí.

Analytici v oblasti demografie vyhlásili, že tieto štatistické údaje je potrebné prehodnotiť ako varovanie pre vládu, pretože analogický proces sa môže rozšíriť na celú krajinu, pokiaľ budú prijaté rozhodnutia o sprísnení imigračných kontrol.

Príliv prisťahovalcov je pre ekonomiku Veľkej Británie nevyhnutný, nakoľko sa jedná najmä o mladých ľudí, ktorí sú motivovanejší k práci ako korenní Briti a pracujú na nízko platených pracovných pozíciách. Okrem toho sú rodiny prisťahovalcov početnejšie ako rodiny domorodých Britov, a práve prisťahovalci môžu štatisticky kompenzovať starnutie národa a stratu populácie.

Národný štatistický úrad predpovedá, že počas najbližších desiatich rokov prekročí počet obyvateľstva v krajine sedemdesiat miliónov, pričom dnes má Spojené kráľovstvo 65 miliónov obyvateľov, avšak až 54% z tohto prírastu obyvateľstva bude spôsobené imigráciou prisťahovalcov.

Pridajte svoj komentár!

Ahoj!

Čítaj nás na Facebooku!

Powered by WordPress Popup