Priemerný zamestnanec bude v roku 2022 zarábať menej ako v roku 2007

Údaje, ktoré budú na budúci týždeň predstavené v rozpočte krajiny hovoria o tom, že Veľká Británia zažíva najhoršie desaťročie rastu produktivity od konca 19. storočia.


zníženie úrovne miezd sa dá pozorovať počas posledných piatich rokov. Znamená to, že mzdy v 2022 roku budú v priemere o 20 libier týždenne nižšie, ako boli pred začiatkom finančnej krízy v 2007 roku.

Pokiaľ Office for Budget Responsiblity prehodnotí svoju predpoveď výkonnosti v súlade s nedávnym znížením ratingu Bank of England, potom sa znížia príjmy krajiny v roku 2022 o ďalších 44 miliárd, než sa predtým predpokladalo.

Taký pokles ekonomiky bude mať vplyv na pracovníkov strednej úrovne. Zníženie produktivity bude viesť k tomu, že hodinová mzda pre priemerného pracovníka sa v Británii zníži o 5% už k roku 2022.

Tieto údaje prieskumu dokazujú, že tempo rastu HDP na osobu je “pomalé” v porovnaní s predchádzajúcimi obdobiami ekonomickej recesie krajiny. Treba poznamenať, že niektoré ukazovatele životnej úrovne musia byť kompenzované vyššou úrovňou zamestnanosti.

Hlavný ekonóm Matt Whittaker povedal:
“Štátne financie sú určite dôležité, avšak nikto nerozmýšľa nad rodinným rozpočtom. Podľa predpovedí sa k roku 2022 zníži priemerná mzda v priemere o 25 libier, ako tomu bolo do krízy v 2007 roku.
Vláda by sa mala sústrediť na sociálne zabezpečenie Britov, a tiež riešiť otázku s nedostatkom bývania.”

Pridajte svoj komentár!

 

Ahoj!

Čítaj nás na Facebooku!

Powered by WordPress Popup