£43-tisíc za triesku z lavičky

Za tri roky vysúdili obyvatelia Croydonu od mestskej rady 6 miliónov libier za zranenia, ktoré si spôsobili na verejných miestach.


Vďaka zákonu o slobode informácii sa dostala do redakcie Evening Standard správa o tom, aké kompenzácie vyplatila mestská rada Croydona bežným Londýnčanom za zranenia, ktoré sa im stali na verejných priestoroch.

Podľa správy bolo v období troch rokov od roku 2014 do roku 2017 podaných na mestskú radu Croydonu 1600 súdnych prípadov a výška platieb z rozpočtu rady predstavovala takmer 6 miliónov libier.

Napríklad, keď si dieťa sadlo na lavičku v parku pri detskom ihrisku a zadrela sa mu trieska, musela sa s jeho rodičmi vysporiadať mestská rada sumou 43-tisíc libier.
Treba poznamenať, že v správe sa hovorí, že po tejto udalosti potrebovalo dieťa zdravotnú pomoc.

Najväčšia kompenzácia vo výške 181-tisíc libier bola prijatá chodcom, ktorý sa na chodníku potkol počas opravných prác a spôsobil si tým zranenia.

Vo svojom vyjadrení k vyplateným sumám mestská rada Croydonu povedala, že nie všetky peniaze boli vynaložené žalobcom, ale mnohé peniaze skončili na súdnych nákladoch a napríklad v prípade vyššie uvedeného dieťaťa dostala jeho rodina len 2 760 libier z celkovej sumy kompenzácie.

Pridajte svoj komentár!

 

Ahoj!

Čítaj nás na Facebooku!

Powered by WordPress Popup