Briti chcú druhé referendum o členstve v EÚ

Prieskum verejnej mienky ukázal vysokú nespokojnosť s krokmi vlády Theresy May.


Britská spoločnosť chce zmeny, hovorí prieskum verejnej mienky vykonaný centrom Surveying the Nation.

Z 1003 ľudí, ktorí sa zúčastnili prieskumu sociálnodemokratických charakteristík britskej spoločnosti si 50% (497 ľudí) myslí, že britský národ by mal mať právo na druhé referendum na základe rokovaní o Brexite, aby vyhlásil, či je spokojný s výsledkami rokovaní.

Len 34% respondentov si myslí, že v tejto otázke by sa nemali politici spoliehať na názor vyjadrený v novom referende a ďalších 16% nemá na túto vec svoj názor.

Medzi tými, ktorí dnes požadujú druhé referendum , v júni 2016 hlasovalo 54.5% za zachovanie členstva v EÚ a 29% za Brexit, 15% vôbec nehlasovalo.

Z tých, ktorí nechcú druhé referendum v júni 2016 za Brexit hlasovalo 65% opýtaných, proti bolo 23% a 10% nehlasovalo vôbec.

Druhá téma prieskumu sa týkala podpory politických strán, a získané výsledky jednoznačne hovoria o rýchlom poklese podpory Konzervatívnej strany.

Labouristická strana postupne získava ďalších podporovateľov, a keby sa voľby konali dnes, získal by Corbyn a jeho strana podľa tohto prieskumu 45% hlasov, zatiaľ čo konzervatívci 37%.


Foto: ChiralJon

Pridajte svoj komentár!

 

Ahoj!

Čítaj nás na Facebooku!

Powered by WordPress Popup