Briti dostali okolo 80 miliónov nechcených darčekov

Na Vianoce dostávajú obyvatelia Spojeného kráľovstva okolo 80 miliónov nechcených darčekov na sumu približne 850 miliónov libier.


Takéto údaje poskytla obchodná platforma eBay.

Podľa údajov stránky eBay je najobľúbenejší dátum pre nechcené darčeky 29. december, ktoré sa v tento deň predávajú cez internet ďalej.

Podľa výpočtov eBay dostali Briti takýchto darčekov až 79 miliónov na celkovú sumu 850 miliónov libier.
Najviac ďalších predajov nepotrebných a nevhodných darčekov nastáva 29. decembra v čase od deviatej do desiatej večer.

Okrem toho pripravil eBay Top 10 darčekov, ktoré sa takto predávajú ďalej. Pri zostavení tohto rebríčka si spoločnosť pomohla údajmi z 27. až 29. decembra minulého roku.

Na prvom mieste sú Blu Ray a DVD disky (30.4 tisíc), na druhom bytové doplnky – lampy a vázy (18 tisíc), na treťom – nástroje (15.8 tisíc).
Do najzbytočnejšej desiatky patria smartfóny (15.3 tisíc), čalúnený nábytok – gauče, stoličky, stolíky (11.3 tisíc), kabelky (9.6 tisíc), domáce spotrebiče – mixéry a sendvičovače (9.5 tisíc), ženská obuv (9.4 tisíc), mužská obuv (6.8 tisíc) a ženské parfumy (3.1 tisíc).

Starší riaditeľ spotrebiteľských predajov Will Weightman poznamenal, že obdobie medzi Vianocami a Novým rokom je neuveriteľne aktívne z pohľadu prepredaju tovarov na stránke.

Pridajte svoj komentár!

Ahoj!

Čítaj nás na Facebooku!

Powered by WordPress Popup