Britov čaká najvyšší nárast cien železničnej dopravy za posledných 5 rokov

Cena všetkých lístkov na železničnú dopravu vyrastie o 3.4% už od 2. januára 2018 roku. Takýto výrazný nárast cien verejnej dopravy nastane po prvýkrát za päť rokov od roku 2013.


Spoločnosť Rail Delivery Group poznamenala, že tento výrazný nárast cien je spojený s modernizáciou železničnej trate a zlepšením infraštruktúry. Až 97% príjmov železníc ide práve na zlepšenie infraštruktúry.

Odborová organizácia RMT sa domnieva, že tieto údaje sú príliš vysoké a môžu sa stretnúť u väčšiny pasažierov s nepochopením vzhľadom na infláciu posledného roku.

Toto zdraženie prinúti Britov buchnúť sa po vačku a pocítia ho najmä štátni zamestnanci, pretože ich platy sú zmrazené a zvyšovanie miezd sa nepredpokladá.

Transport Focus potvrdil, že modernizácia železničnej dopravy sa posúva vpred, avšak nie úspešne rýchlo.
Rekonštrukcia spôsobuje, že jeden z deviatich vlakov (12%) prichádza s meškaním.
Okrem toho sa zvýšil počet cestujúcich za posledných štrnásť rokov na stanici King’s Cross až o 70% a v Southern trains sa počet pasažierov za dvanásť rokov zdvojnásobil.

V októbri boli uverejnené údaje, že železnice získali investície vo výške 4.2 miliárd libier, če je kvôli inflácii o 13 percent menej ako pred rokom. Súkromné investície predstavovali 925 miliónov libier.


Foto: Nick Garrod

Pridajte svoj komentár!

Ahoj!

Čítaj nás na Facebooku!

Powered by WordPress Popup