Britský maloobchodný reťazec začne predávať tovary po dátume spotreby

Lacné britské supermarkety sa pustili do boja proti starým tovarom na vyhodenie a prakticky hneď po Aldi oznámila aj sieť Co-op svoju vlastnú akciu v rámci ktorej bude predávať tovary po dátume spotreby.


Sieť supermarketov Co-op stanoví špeciálnu cenu pre potravinové výrobky, ktoré sú jeden deň po dátume spotreby.

Sieť obchodov Aldi oznámila, že bude rozdávať pred Vianocami tovary podliehajúce zľave zadarmo.

Aldi je pripravená dať 24. decembra zadarmo tovary po vypršaní dátumu spotreby charitatívnym organizáciám a bude trvať vo všetkých obchodoch až do zatvorenia o 16:00.

Supermarkety Co-op sa rozhodli pre experiment so starými tovarmi a stanoví cenu 10 centov za kus, ktorého dátum platnosti uplynul jeden deň pred predajom.

Vedenie siete upozorňuje spotrebiteľov na to, že označenie “Best Before” nehovorí o bezpečnosti, ale o kvalitatívnych vlastnostiach výrobku, predovšetkým o zachovaní vitamínov, to znamená, že otráviť sa s tovarom, ktorého dátum vypršal len pred jedným alebo niekoľkými dňami je pri zachovaní pravidiel skladovania nemožné.

Aj napriek tomu sa tieto výrobky nemôžu predávať rovnocenne s inými tovarmi s normálnym dátumom spotreby a obchody ich musia zničiť. V rozsahu každej maloobchodnej siete sú straty od vyhadzovania výrobkov odhadované na milióny libier.

Podľa tlačovej správy spoločnosti Co-op sa budú týmto spôsobom predávať hlavne konzervy a suché tovary ako napríklad cestoviny, ktoré sa budú dať kúpiť v 125 obchodoch siete za 10 pencí za kus.

Spoločnosť priznala, že ročne vyhadzuje okolo 50 tisíc kusov rôznych tovarov a očakáva, že tento experiment pomôže znížiť objem vyhadzovaných tovarov o dva milióny ton ročne.

Tovary za 10 pencí sa budú predávať v čase, kedy začínajú rozvešiavať zamestnanci obchodov cenníky so zníženou cenou.

Pridajte svoj komentár!

 

Ahoj!

Čítaj nás na Facebooku!

Powered by WordPress Popup