Darček učiteľom od žiakov sa môže považovať za úplatok

V predvianočnom čase sa môžu rozhodnúť deti dať svojim učiteľom darček. Úrady však varovali učiteľov v mestskom okruhu Falkirk, že darček od žiakov je považovaný za úplatok.


Britské médiá informovali, že učitelia škôl v jednej z mestských okruhov vo Falkirk v Škótsku majú zakázané dostávať od žiakov vianočné darčeky.

Miestna rada si myslí, že sa môžu takéto darčeky považovať za úplatok.

Pokiaľ bol darček prijatý, musí byť o ňom informovaný riaditeľ školy.

Novinka, ktorá už spôsobila kritiku rodičov, je v súlade s pokynmi Ministerstva HMRC, a jej cieľom je zabezpečiť, aby zamestnanci vzdelávacích inštitúcii spĺňali vysoké štandardy poskytovania verejných služieb.
Toto ohraničenie sa uplatňuje už niekoľko rokov voči štátnym zamestnancom, úradníkom v miestnych a obecných zastupiteľstvách, avšak po prvýkrát sa rozšírilo na učiteľov škôl.

Jedna zo základných škôl poslala rodičom list, v ktorom im vysvetlili situáciu a požiadali ich, aby obmedzili vianočné pozdravy učiteľom len na pohľadnice.

Rodičia detí považujú toto obmedzenie za nespravodlivé a to najmä vo vzťahu k deťom. Podľa nich je kruté zakázať deťom zdieľať slávnostnú náladu s učiteľmi a prejaviť im malým darčekom vďačnosť.

Pridajte svoj komentár!

Ahoj!

Čítaj nás na Facebooku!

Powered by WordPress Popup