Európska únia odoprela Londýnu v osobitom statuse po Brexite

Michel Barnier otvorene vyhlásil, že London City nemôže prežiť Brexit bez ťažkých strát a Británia môže stratiť svoju pozíciu finančného centra.


Veľkej Británii nedovolia uzatvoriť zmluvu o osobitom statuse v záujme London City, povedal hlavný vyjednávač pre Brexit zo strany Európskej únie Michel Barnier.

Vyjednávač tým pochoval nádeje vlády Theresy May zabezpečiť pre finančné centrum krajiny osobitý preferenčný stav po odchode z Európskej únie.

Barnier vyhlásil, že britské banky a finančné spoločnosti “nevyhnutne stratia” v Európskej únii svoje práva, a nebudú môcť naďalej slobodne vykonávať obchodnú činnosť v dvadsiatich siedmich krajinách Európskeho zväzu.

“Pre finančné služby nebudeme robiť žiadne výnimky. Nebudeme uzatvárať osobitú dohodu, ktorá by otvárala prístup na jednotný trh pre spoločnosti finančného sektora. Strata práv je dôsledok rozhodnutia, ktoré Veľká Británia prijala”, povedal európsky politik.

Tieto slová sú v úplnom rozpore s optimistickým vyhlásením Davida Davisa, ktorý pred niekoľkými dňami sľúbil, že Veľká Británia a Európska únia podpíšu rozšírenú obchodnú dohodu, ktorá bude podobná tej, akú má EÚ s Kanadou, ktorá obsahuje dohodu o osobitých právomociach spoločností finančného sektoru.

Pridajte svoj komentár!

Ahoj!

Čítaj nás na Facebooku!

Powered by WordPress Popup