Európska únia sa bude snažiť o oddialenie začiatku obchodných rokovaní

V britských médiách sa objavili informácie z “uniknutých dokumentov” Európskeho parlamentu, ktoré hovoria o tom, že Európska únia pred začiatkom rokovaní o obchodnej dohode predloží nové a nové podmienky a požiadavky.


Britskí novinári vyhlásili, že získali dôkazy o tom, že Európska únia sa nebude usilovať o rýchly začiatok rokovaní o obchodnej dohode s Britániou.
Únik informácii z Európskeho parlamentu dokazuje, že voči Londýnu budú vynášané stále nové a ďalšie požiadavky ako podmienky na prechod k ďalšej fázy rokovaní o Brexite.

Brusel bude kategoricky trvať na tom, aby Veľká Británia po odchode z Európskej únie zostala pod jurisdikciou Európskeho súdu pre ľudské práva, a táto požiadavka vyvolá ďalší konflikt v najvyšších kruhoch Konzervatívnej strany.

Postoj britskej vlády je v tejto otázke nejasný, z jednej strany minulý rok Theresa May vyhlásila, že Veľká Británia sa musí dostať spod jurisdikcie Európskeho súdu pre ľudské práva nezávisle od výsledkov referenda, nakoľko jeho politika “bráni deportácii nebezpečných cudzincov von z krajiny”, zatiaľ čo vo volebnom programe Konzervatívnej strany sa hovorilo o zachovaní jurisdikcie Európskeho súdu až do uplynutia obdobia odchodu z EÚ.

Z návrhu protokolu tiež vyplýva, že Brusel bude požadovať, aby Británia priznala v prechodnom období všetky zákony prijaté Európskou úniou po 29. marci 2019 roka, a tiež zakázať robiť výnimky z existujúcich ekonomických noriem a pravidiel pre britský automobilový priemysel a finančné spoločnosti.


Foto: European Parliament

Pridajte svoj komentár!

 

Ahoj!

Čítaj nás na Facebooku!

Powered by WordPress Popup