Ministri navrhujú zavedenie vízových poplatkov pre občanov EÚ po Brexite

Po odchode krajiny z Európskej únie navrhujú britskí ministri zavedenie vízového poplatku pre občanov Európskej únie.


Podľa správy konzervatívneho poslanca Craiga Mackinlaya by mal byť nový systém podobný americkému ESTA programu.

Podľa ich názoru umožní zavedenie platenie vízového poplatku zvýšiť bezpečnosť, a tiež získať dodatočné financie do britského rozpočtu, pričom odhadujú túto sumu na približne 150 miliónov libier ročne.

Skupina konzervatívcov, ktorí hlasovali za odchod Veľkej Británie z Európskej únie navrhuje po Brexite zavedenie dodatočných poplatkov od občanov Európskej únie za vstup na územie krajiny vo výške 10 libier.

Týmto spôsobom získané finančné prostriedky navrhujú konzervatívci investovať do vysoko-technologických zariadení, používaných na kontrolu hraníc vo Veľkej Británii. Takým spôsobom sa výrazne zníži čas pri prechode hraníc, proces bude automatizovanejší a minimalizované spomalenie pri kontrole dokumentov.

Ďalšou výhodou vízových poplatkov pre občanov Európskej únie bude zvýšenie úrovne bezpečnosti, nakoľko bude uložená informácia o každom prichádzajúcom občanovi do krajiny. Podľa tohto systému bude musieť každý európsky občan poskytnúť informácie o svojom pobyte v krajine, a tiež o dĺžke svojho pobytu v Británii. Všetky tieto informácie sa budú dať v prípade potreby ľahko skontrolovať.

Očakáva sa, že nový imigračný zákon bude uverejnený už v budúcom roku.


Foto: Tasha Metamorfosis

Pridajte svoj komentár!

 

Ahoj!

Čítaj nás na Facebooku!

Powered by WordPress Popup