NHS bude uverejňovať počet úmrtí, ktorým sa dalo zabrániť

NHS bude prvým zdravotníctvom na svete, ktoré bude uverejňovať počet úmrtí, ktorým sa dalo zabrániť. Zverejňovanie týchto údajov by malo ochrániť pacientov tým, že uvidia, koľko úmrtí bolo spôsobených problémami v starostlivosti a umožnia im poučiť sa z týchto chýb.


NHS bude prvou zdravotníckou organizáciou na svete, ktorá bude uverejňovať odhady počtu pacientov, ktorý zomreli kvôli problémom s ich starostlivosťou.

Tieto údaje budú uverejňované každý štvrtok jednotlivými zdravotníckymi organizáciami a každá z nich uverejní vlastné hodnotenie počtu úmrtí v dôsledku problémov v starostlivosti. Údaje nebudú sumarizované a centralizované.

Minister zdravotníctva Jeremy Hunt povedal:

“Každá smrť spôsobená zlou starostlivosťou je absolútnou tragédiou aj napriek tomu, že NHS je po druhý raz zaradená medzi najbezpečnejší systém zdravotnej starostlivosti, aj tak je pred nami ešte dlhá cesta.”

Hunt zdôraznil, že uverejnenie týchto údajov, otvorenosť a odpovede sú to, čo si smútiace rodiny zaslúžia.

Minister povedal, že ľudia by sa mali dozvedieť o každom tragickom prípad a zabrániť opakovaniu chýb a zaistiť bezpečnejšiu zdravotnú starostlivosť pre všetkých pacientov.

Podľa odhadov bude v rámci tohto programu každý rok uverejnených od 1 250 do 9 000 úmrtí, ktoré mohli byť spôsobené problémami v starostlivosti, pričom sa podľa úradov jedná len o zlomok liečení a liečebných postupov, ktorých bolo v rokoch 2016 až 2016 okolo 19.7 milióna.

Celú správu ministerstva zdravotníctva nájdete TU na vládnej stránke gov.uk.

Pridajte svoj komentár!

 

Ahoj!

Čítaj nás na Facebooku!

Powered by WordPress Popup