Od budúceho roka vyrastú pre vodičov sumy pokút

Zo začiatku budúceho roka vyrastie výška pokút pre majiteľov automobilov. Zvýšenie až na £160 sa dotkne pokút za parkovanie na zlom mieste, za jazdu v pruhu pre autobusy a za porušenie C-Charge v hlavnom meste.


Organizácia Transport for London oznámila, že výška pokút sa zvýši už od 2. januára 2018 roka.
Takýmto spôsobom plánuje získať Londýn ďalších 20 miliónov libier ročne. Očakáva sa tiež, že ostatné oblasti krajiny budú nasledovať príklad hlavného mesta, a rovnako zvýšia výšku pokút pre majiteľov automobilov.

Dnes je maximálna výška pokuty za tieto priestupky 130 libier, avšak už od začiatku budúceho roka to bude 160 libier. Rovnako bude zvýšená pokuta pri rýchlom uhasení pokuty z £65 na £80.

Kritici tvrdia, že takáto suma pokút je neúmerne vysoká, pretože napríklad pokiaľ je osoba prichytená po prvýkrát za krádež v obchode, zaplatí pokutu do 100 libier v závislosti od hodnoty ukradnutej veci. Pokuta za zbytočné zavolanie sanitky je 90 libier a za vandalizmus (znesvätenie umeleckých predmetov alebo pamiatok) je pokuta 300 libier.

Prezident Automobilovej asociácie Edmund King si myslí, že výška pokút je prehnaná a trvá na tom, aby vodiči, ktorí ich porušia po prvýkrát dostali len list s oznámením o priestupku a zľavu.

Za posledných päť rokov vyrástla suma pokút motoristov o 12 na 1.5 milióna ročne.

TfL poznamenalo, že s pomocou zvýšenia úrovne pokút má v pláne “urobiť ulice a cesty Londýna bezpečnejšie a čistejšie, a tiež motivovať mnohých vodičov prejsť na alternatívne druhy dopravy.”

Pridajte svoj komentár!

 

Ahoj!

Čítaj nás na Facebooku!

Powered by WordPress Popup