Public Health England varuje pred studeným počasím v krajine

Organizácia Verejného zdravia Anglicka vydala varovanie pre nebezpečenstvom studeného počasia pre zdravie obyvateľov v niektorých častiach krajiny.


Predpovede počasia hovoria, že všetky časti Anglicka budú vystavené počas najbližšieho týždňa vlne chladu, snehu a ľadu,

Zmena počasia priniesla dnes do všetkých častí Anglicka chladný vzduch.

Predpoveď Met Office tiež hovorí o riziku pobrežných záplav, pretože príliv a silný vietor zasiahnu celé východné pobrežie Anglicka a Cumbriu.

Doktor Thomas Waite zo skupiny Extreme Events v PHE povedal:

“Je nezvyčajné, že varujeme pred rizikami spôsobenými chladom a zároveň povodňami, ale je preto absolútne dôležité, aby boli ľudia oboznámení s predpoveďami meteorologického úradu a varovaním pred povodňami Agentúry životného prostredia. Môžeme urobiť veľa, aby sme sa na chladné počasie pripravili. Všetci môžeme sledovať rodinu, priateľov a susedov, ktorí môžu byť v ohrození.”


Podľa slov odborníka patria do najrizikovejšej skupiny ohrozenia ľudia ktorí majú problémy so srdcom a pľúcami, a tiež mladšie deti a starší ľudia, ktorí znášajú chladné počasie najťažšie.

“Skúsenosti nám ukazujú, že každú zimu sú tisíce ľudí vážne zasiahnutí a dokonca zomierajú na choroby súvisiace s chladom.” – dodal Waite.

Meteorológ Steve Willington z Met Office povedal:

“Studený arktický vzduch sa rozšíri na juh a všetky časti Anglicka od štvrtka do piatku.
Silný severný vietor prinesie chlad. Zatiaľ čo mnohé oblasti budú počas dňa bez zrážok a so slnečnými lúčmi, v iných oblastiach sa očakáva sneženie a poľadovica. Tie sú možné kdekoľvek obzvlášť na severozápade a severovýchode Anglicka, a tiež vo východných pobrežných oblastiach.
Mraky s dažďami sa budú v nedeľu a pondelok presúvať na východ, čo môže spôsobiť sneženie v Midlands a na severe.
Obdobie chladného počasia bude pravdepodobne pokračovať až do budúceho týždňa.”

Celé varovanie nájdete TU na oficiálnej vládnej stránke.

Pridajte svoj komentár!

 

Ahoj!

Čítaj nás na Facebooku!

Powered by WordPress Popup