Rada EÚ prijala všetky zákony, ktoré Británia blokovala

Brusel demonštratívne nezohľadnil stanovisko Spojeného kráľovstva k návrhom zákonov, ktoré boli predložené po tom, ako sa krajina rozhodla odstúpiť z Európskej únie.


Od momentu referenda o členstve v Európskej únii sa Spojené kráľovstvo zúčastnilo hlasovania v sto dvoch návrhoch zákonov Európskej únie na zasadaní rady ministrov EÚ,
V sedemnástich návrhoch hlasovala Británia “proti” alebo sa zdržala hlasovania, avšak potom boli všetky tieto zákony prijaté.
Znamená to ignorovanie názoru Spojeného kráľovstva a porušovanie záujmov tejto krajiny počas roku a troch mesiacov v únii, kedy bude vláda v Londýne povinná podriaďovať sa všetkým smerniciam z Bruselu.

Mimovládna organizácia Change Britain vypočítala, že zákony prijaté proti vôli Veľkej Británie zvýšia rozpočet EÚ o 473.3 milióna libier, z čoho britskí daňoví poplatníci zaplatia 63.6 milióna.

Politika ignorovania, ktorú presadzuje Brusel dáva britským politikom právo požadovať “tvrdý Brexit”, aby Británia odišla z Európskej únie bez akýchkoľvek prechodných období, v rámci ktorého môže vedenie EÚ naďalej diktovať svoje podmienky a využívať finančné zdroje Spojeného kráľovstva.


Foto: European Council

Pridajte svoj komentár!

Ahoj!

Čítaj nás na Facebooku!

Powered by WordPress Popup

Ahoj!

Naše správy nájdeš aj na Facebooku!

Powered by WordPress Popup