Úrady spustili novú službu varovaní pred povodňami

Viac ako 300 nehnuteľností je aktuálne v ohrození záplav a britské úrady ich vyzvali, aby sa podpísali na poberanie upozornení a varovaní pred povodňami v západnom Yorkshire.


Agentúra pre životné prostredie aktualizovala svoje systémy varovania pred povodňami v celom západnom Yorkshire, pričom používa údaje na poskytovanie presnejších upozornení, ktoré pomáhajú komunitám lepšie sa pripraviť na záplavy.

Z dôvodu týchto zmien Agentúra pre životné prostredie povzbudila obyvateľov Silsden, aby zistili, či ich povodne ohrozujú. Pokiaľ žijú v rizikovej oblasti, mali by sa zaregistrovať na odoberanie výstražných a varovných správ o povodniach, aby vedeli, kedy môže ich domy zaplaviť voda.

Členovia Agentúry životného prostredia pre odolnosť proti povodniam budú v Silsdon Town Hall 6. decembra medzi 16:00 až 19:00, aby dali obyvateľom inštrukcie pred prichádzajúcimi záplavami.

Heather Cotrill z Agentúry životného prostredia povedal:

“Silsden Beck môže po silnom daždi rýchlo stúpnuť, avšak toto nové varovania majú za cieľ upozorniť komunitu, dať im čas na prípravu pred povodňami, aby neboli v ohrození.”

Systém upozornení pred povodňami dá ľuďom cenný čas na prípravu pred povodňami, aby sa pripravili, vysťahovali so svojou a zobrali cenné predmety.
“Upozornenia pred povodňami zachraňujú životy a umožňujú záchranárom pripraviť sa na pomoc komunitám.”

V Anglicku je až 5.2 miliónov domov a podnikov ohrozených záplavami.

Obyvatelia krajiny môžu zistiť, či majú nárok na bezplatné varovania pred povodňami, a tiež sa zaregistrovať na telefónnom čísle alebo na stránke floodsdestroy. Na gov.uk nájdete tlačovú správu.

Pridajte svoj komentár!

 

Ahoj!

Čítaj nás na Facebooku!

Powered by WordPress Popup