Úrady vyzvali Britov, aby cez sviatky nepili keď šoférujú

Vianočná kampaň úradov funguje v spolupráci s rádiom Kiss FM s cieľom, aby ľudia povzbudzovali svojich priateľov nepiť keď si sadajú za volant.


Úrady si sľubujú od tejto vianočnej akcie, ktorá sa začína dnes 7. decembra záchranu ľudských životov.

V tohtoročnej kampani, ktorá bude trvať až do 1. januára budúceho roku, budú moderátori Kiss FM vyzývať mladých ľudí, aby nedovolili svojim priateľom šoférovať po požití alkoholu. Táto kampaň sa volá THINK! (ROZMÝŠĽAJ).

Ďalšia sociálna reklama na rádiách bude mať rovnakú správu “priatelia, nenechajte priateľov piť a jazdiť”, pričom sa bude klásť dôraz na priateľstvo, ktoré má zastaviť šoférovanie pod vplyvom alkoholu.

Čo je to drink drive limit a koľko alkoholu môžete vypiť pred jazdou autom vo Veľkej Británii?

Minister bezpečnosti Cestnej premávky Jesse Norman povedal:

“Jazda aj keď je pod zákonným limitom je stále sociálne neprijateľnou a čoraz viac ľudí rozhodne odmieta piť alkohol, keď plánujú šoférovať. Avšak aj naďalej sú niektorí vodiči, ktorí sú ochotní riskovať.”

“Priatelia, kolegovia a členovia rodiny ich môžu pozitívne ovplyvniť. Vyzývame ich, aby zastavili potenciálnych opitých vodičov, aby si nesadli za volant a neriskovali počas týchto Vianoc tragédiu.”

Na vládnej stránke je zdôraznené, že aj malé množstvo alkoholu môže ovplyvniť schopnosti viesť motorové vozidlo bezpečne, a ľudia by nemali nechať svojich priateľov a rodinu zaplatiť tú najvyššiu cenu.

V októbru bolo 50. výročie testovania alkoholu v dychu u vodičov a z 89 138 vodičov prekročilo povolený limit až 5 869 motoristov.

Minulý rok bola v Anglicku viac ako polovica havárii spôsobená opitými vodičmi.

Podrobnú správu o Vianočnej kampani proti alkoholu za volantom nájdete TU na oficiálnej vládnej stránke gov.uk.

Pridajte svoj komentár!

 

Ahoj!

Čítaj nás na Facebooku!

Powered by WordPress Popup