V Británii chcú zakázať vianočný kamión Coca-Cola

Ministerstvo zdravotníctvo vystúpilo za ochranu detských zubov a cesta kamiónov Coca-Cola v rámci vianočnej reklamnej kampane môže byť zakázaná.


Podľa slov Duncana Selbyho z Public Health England je reklamná kampaň zameraná predovšetkým na deti, ktoré už aj tak trpia problémami so zubami a sýtené nápoje s vysokým obsahom cukru len zhoršia tieto problémy.

Svetoznáma vianočná reklama Coca-Cola s kamiónom už trvá 22 rokov a ľudia si bez nej sviatky nevedia ani predstaviť. Od roku 2011 jazdia kamióny spoločnosti po mestách v Európe, USA a Ázii a zadarmo rozdávajú ľuďom nápoje.

V budúcnosti sa však môže všetko zmeniť, pretože odborníci vyzývajú k zakázaniu kampane Coca-Cola, pretože má negatívny vplyv na zdravie detí.

Tento rok sa kamión Coca-Cola zastaví na 42 miestach v mestách Anglicka a Škótska, a ľudia môžu dostať zadarmo sladký nápoj.

Podľa Public Health England tak robí spoločnosť len kvôli propagácii svojich výrobkov a zvýšenia tržieb, čo však nepomôže urobiť rodinám správny výber v prospech zdravia, boja proti detskej obezite a pokazeným zubom.

Cesta vianočného kamiónu Coca-Cola po Veľkej Británii


Foto: Steve Hooton

Pridajte svoj komentár!

 

Ahoj!

Čítaj nás na Facebooku!

Powered by WordPress Popup