Vláda sa začala vážne zaujímať kryptomenou Bitcoin

Britské ministerstvo financií predstavilo svoje plány na regulovanie obchodovania s kryptomenou.


Kryptomena je digitálne platidlo “mena” založené na kryptografii s cieľom zvýšiť bezpečnosť tohto platidla. Prvá kryptomena, s ktorou sa začalo obchodovať, bol Bitcoin v roku 2009.

Kryptomena alebo elektronické peniaze sa stále častejšie používajú ako platobný prostriedok, čo začalo znepokojovať tradičné finančné inštitúcie.

Ľudia môžu naďalej predávať alebo kupovať elektronické peniaze, vďaka čomu sa stala virtuálna mena atraktívnou pre zločincov a ľudí, vyhýbajúcim sa platbe daní. Avšak dnes, kedy je cena Bitcoin peňazí 145 miliárd libier, ministerstvo financií sa rozhodlo, aby bolo obchodovanie s virtuálnymi peniazmi v súlade s protiteroristickými zákonmi a zákazu na “pranie” špinavých peňazí.

Očakáva sa, že pravidlá pre regulovanie obchodu s kryptomenou budú zanesené do balíka zmien súčasného práva Európskej únie v boji proti praniu špinavých peňazí a financovania terorizmu. Zmeny vstúpia do platnosti koncom budúceho roka, povedal predstaviteľ britského ministerstva financií.

Podľa nových pravidiel budú musieť stránky, kde sa dá digitálna mena kúpiť alebo predať, hlásiť podozrivé transakcie, v dôsledku čoho nebudú môcť zostať majitelia bitcoinových mincí naďalej anonymný.

V súčasnosti sa pohybuje hodnota 1 Bitcoinu na úrovni 12 197 libier a odborníci predpovedajú elektronickým peniazom vysoký rast.

Pridajte svoj komentár!

Ahoj!

Čítaj nás na Facebooku!

Powered by WordPress Popup