Ako zareagoval menový trh na zmeny v britskom parlamente

Valutový trh prijal rozhodnutie Theresy May o zmenách vo vláde za prejav slabosti. Personálne zmeny vo vláde viedli k tomu, že kurz libry k doláru a euru klesol o približne 0.3%.


Pokles kurzu národnej meny len potvrdil varovania politológov pred tým, že zmena časti vlády je prejavom slabosti britskej premiérky.

Pozícia Theresy May, líderky Konzervatívnej strany Veľkej Británie, sa po zmenách vôbec neposilnila, naopak ukázala jej slabosť. Takýto jednoznačný verdikt dali situácii nielen politológovia, ale aj výsledky menového trhu.

Theresa May nechala na svojich postoch všetkých kľúčových ministrov a nepriniesla do vlády “omladenie”, ako sa predtým hovorilo v neoficiálnych správach.
Premiérka si v rámci zmien dosadila na ministerstvo pre Severné Írsko svoju dávnu kolegyňu zo strany Karen Bradley, ktorá bola predtým ministerkou kultúry.
Britské médiá obzvlášť vyčítajú premiérke to, že nielenže nechala na svojom poste ministra zdravotníctva Jeremyho Hunta, ale ešte aj rozšírila jeho právomoci o sociálnu politiku vlády.

Na obed bol kurz libry k euru 1:1.1272, avšak teraz už sa mierne pozviechal a je na úrovni 1:1.1303.

Pridajte svoj komentár!

Ahoj!

Čítaj nás na Facebooku!

Powered by WordPress Popup