Anglicko zakáže vystúpenia divokých zvierat v cirkusoch

Anglicko sa rozhodlo nasledovať zákaz, ktorý bol predtým prijatý v Škótsku v súvislosti s využívaním voľne žijúcich zvierat v cirkusoch.


Ministerstvo životného prostredia pod vedením Michaela Govea pripravilo nové nariadenie, ktoré zakáže kočujúcim cirkusom v Anglicku organizovať vystúpenia s voľne žijúcimi zvieratami.

Poslanci škótskeho parlamentu schválili koncom 2017 roku zákon, zakazujúci zahŕňať do cirkusových predstavení v šapitó čísla s nedomestikovanými zvieratami.

Rozhodnutie bolo prijaté po verejných konzultáciách, v ktorých až 94.5% Angličanov požiadalo o zastavenie mučenia zvierat cirkusovými trikmi.

Verejná mienka sa vytvárala už desaťročia, a dnes si väčšina obyvateľov krajiny myslí, že cirkusy používajú pri trénovaní zvierat násilie, a držia ich tiež v nehygienických podmienkach.

Približne polovica miestnych rád v Anglicku už z vlastnej iniciatívy zakázala cirkusové predstavenia s divokými zvieratami, avšak teraz sa tento zákaz stane oficiálnym a celoštátnym.
Vlády vo Walese a Severnom Írsku budú musieť v tejto otázke vypracovať svoje vlastné stanovisko, avšak s najväčšou pravdepodobnosťou bude počas najbližších rokov prijatý zákaz šapitó s divokými zvieratami.

Pridajte svoj komentár!

 

Ahoj!

Čítaj nás na Facebooku!

Powered by WordPress Popup