Hraničná stráž v Manchestri zadržala viac ako milión cigariet

Pokus o prepašovanie viac ako milióna cigariet do Spojeného kráľovstva, bol odhalený hraničnou strážou na letisku v Manchestri.


Dôstojníci objavili cigarety v rámci šiestich rôznych zásahov medzi 23. decembrom 2017 a 2. januárom 2018, pričom všetky balíčky pochádzali z jednej krajiny.

Každá zásielka bola v dokumentoch uvedená ako stolička, avšak keď hraničná stráž kontrolovala nábytok, našli stovky balíčkov cigariet označených ako Lambert and Butler, ktoré boli pravdepodobne falošné.

Celkovo bolo zaistených 1 012 800 cigariet.

Keby bol pokus o prepašovanie cigariet do krajiny úspešný, štátna pokladnica by prišla o približne 375 000 libier formou nezaplatenej spotrebnej dane a DPH.

Všetky zásielky pochádzajú z Číny.

Zástupca riaditeľa hraničných síl Paul Airlie povedal:

“Toto významné zadržanie celkovo 1 012 800 cigariet, dokazujú odbornosť dôstojníkov pohraničných síl, ktorí každý deň pracujú na zabránení nezákonného dovozu, bez ohľadu na to, ako sú tovary ukryté.”

“Čierny trh podvádza čestných obchodníkov a jedná sa o krádež z verejnej pokladnice.”

Úradník tiež zdôraznil, že britskí colníci používajú vysoko kvalitné detekčné zariadenia, aby zabránili imigračnej trestnej činnosti a odhalili zakázané tovary, ktoré sa snažia pašeráci dostať do krajiny.
Hraničná stráž má techniky na nájdenie nelegálnych drog, strelných zbraní a tabaku.

Celú správu hraničnej stráže nájdete TU na vládnej stránke.

Pridajte svoj komentár!

 

Ahoj!

Čítaj nás na Facebooku!

Powered by WordPress Popup