May odkázala Tuskovi, aby si zrušenie Brexitu vyhodil z hlavy

Briti už prijali svoje rozhodnutie o odchode krajiny z Európskej únie, druhé referendum nebude, odkázala britská premiérka predsedovi Európskej rady Tuskovi.


Britská premiérka Theresa May zmietla zo stola návrhy európskych politikov, aby sa Británia vzdala odchodu krajiny z Európskej únie.
Druhé referendum o Brexite nebude, povedala May v rozhovore pre zahraničné médiá v sobotu, 20. januára.
Premiérka zdôraznila, že parlament Spojeného kráľovstva dal možnosť rozhodnúť občanom o odchode z EÚ, a oni už urobili si už vybrali.

V rovnakom čase May politikov z EÚ uistila, že Veľká Británia bude naďalej partnerom únie. Pripomenula, že po odchode z EÚ bude Spojené kráľovstvo spolupracovať s Európanmi v celom rade otázok obrany a bezpečnosti.
“Opúšťame EÚ, avšak neopúšťame Európu”, zopakovala opäť britská politička.

Ponuka Donalda Tuska

Predseda Európskej rady Donald Tusk vyzval k prevedeniu druhého referenda o Brexite, a dal jasne najavo, že Európskej únii bude stačiť akákoľvek forma vyjadrenia vole ľudu Spojeného kráľovstva v otázke zachovania členstva v únii.

Donald Tusk vyzval britskú vládu, aby ešte raz zorganizovala referendum o otázke členstva krajiny v EÚ.
Vysoko postavený úradník EÚ dal najavo, že Brusel privíta druhé referendum s rovnakou otázkou, aká bola pred obyvateľmi Spojeného kráľovstva postavená 23. júna 2016 roku.

Tusk tiež dodal, že pokiaľ sa Briti rozhodnú zostať naďalej v Európskej únii, únia ich rada privíta naspäť.


Foto: Number 10

Pridajte svoj komentár!

 

Ahoj!

Čítaj nás na Facebooku!

Powered by WordPress Popup