Miestna daň vyrastie v Spojenom kráľovstve v priemere o sto libier

Vláda Theresy May sa musela vysporiadať s nepríjemnou dilemou: vyvolať u občanov veľkú nespokojnosť zvýšením miestnych daní alebo čeliť sociálnej kríze.


V 2018 roku vyrastú miestne dane v mestách v Spojenom kráľovstve v priemere o 100 libier v spojitosti s nariadením vlády o tom, že musia byť zvýšené na maximálnu úroveň.

Podľa vnútroštátnych právnych predpisov, miestne orgány majú právo stanoviť vlastnú úroveň miestnych daní, pričom úrady môžu na financovanie sociálnych potrieb zvýšiť daň maximálne o 5.99%. K tejto sume sa môže ešte pridať 12 libier pre políciu na financovanie opatrení na ochranu poriadku.

Pokiaľ si mestská rada myslí, že daň musí byť vyrásť o viac ako 6%, musí byť o tejto otázke usporiadané referendum a opatrenie musia schváliť obyvatelia.

Vláda Theresy May zistila, že v roku 2018 môžu miestne rady zdvihnúť daň o celé percento v porovnaní s minulým rokom na úroveň 5.99 %, čo povedie k zvýšeniu priemerných ročných platieb do rozpočtu miestnych samospráv z 1591 libier na 1686 libier. Spolu s 12 librami pre políciu zdražia miestne dane v priemere o 107 libier.

Predseda Zväzu platcov daní John O’Connell v rozhovore s novinármi povedal, že rozhodnutie vlády bude pre bežných Britov len ďalším finančným bremenom, avšak nevyrieši žiadne problémy.
Územné samosprávy získajú ďalších 250 miliónov libier ročne, zatiaľ čo deficit miestnych rozpočtov je odhadovaný na omnoho viac, a v roku 2020 bude predstavovať nedostatok financií až 5.8 miliardy libier.


Foto: Number 10

Pridajte svoj komentár!

Ahoj!

Čítaj nás na Facebooku!

Powered by WordPress Popup