Nehnuteľnosti na juhu a západe Londýna lacnejú najrýchlejšie

Odborníci predpovedajú stabilizáciu cien nehnuteľností v centre Londýna a pokračovanie v ich páde na juhu a západe hlavného mesta.
Spoločnosť Astons informovala o stave trhu s bývaním v Londýne.


Podľa predpovedí expertov sa ceny nehnuteľností v centre hlavného mesta stabilizujú, a nebudú rásť počas najbližších dvoch rokov, čo je po troch rokov poklesu ich hodnoty úplne prirodzené.

V rovnakom čase pocítia obavy pred Brexitom, a tiež rast úrokových sadzieb hypotekárnych úverov, kupci v mestských častiach na juhu a západe krajiny vo Wandsworth a Richmond, kde sa očakáva najrýchlejší pokles cien.

Priemerné ceny nehnuteľností v centre Londýna klesli za rok o približne 4%, pričom elitné nehnuteľnosti na juhu a západe Londýna zlacneli o 4.2%. Najväčší pokles cien zaznamenali realitné kancelárie v mestskej časti Fulham (4.6%).

Čo sa týka predpovedí celkového rastu cien nehnuteľnosti v krajine, tak väčšina expertov ako sú Savills, Knight Frank, Nationwide, očakávajú rast na úroveň 1%, čo znamená pri zohľadnení inflácie pokles ceny. Na druhej strane sú odborníci z Halifax obzvlášť opatrní a hovoria o možnom raste od 0 až do 3%.


Foto: Richmond Anastasia Yankovskaya

Pridajte svoj komentár!

 

Ahoj!

Čítaj nás na Facebooku!

Powered by WordPress Popup