Pokuta za nezaplatenie C-Charge je £160 – ako ušetriť?

Od začiatku nového 2018 roku vyrástla výška pokuty za nezaplatenie C-Charge zo £130 na £160, pokiaľ je pokuta zaplatená počas 15 – 28 dní.


Okrem toho bola zvýšená výška pokuty pri zaplatení počas prvých 14 dní z £65 na £80.

Vodiči môžu zaplatiť C-Charge vo výške £11.50 v predplatenom systéme, alebo v deň vstupu do platnej zóny Londýna. Pokiaľ sa majiteľ dopravného prostriedku rozhodne zaplatiť za jazdu v centre mesta na ďalší deň, potom bude C-Charge už £14.
Poplatok sa účtuje za každý deň od pondelka do piatku za vjazd každého vozidla do platnej zóny od 07:00 do 18:00.

Avšak v prípade používania systému automatického platenia za vjazd s predbežnou registráciou a používaním svojich platobných údajov sa dá ušetriť na zaplatení C-Charge £1.
Registrácia je pre vodičov platná a stojí £10, avšak to je len jednorázový poplatok. Pripojiť sa k systému automatických platieb Auto Pay scheme môžete online.

Automatický platobný systém získava štatistiku vjazdov (počet dní) majiteľa vozidla do platnej zóny v Londýne. Takým spôsobom sa vypočítava platba za C-Charge na budúci mesiac a je len £10.50 a tato suma bude odpočítaná z kreditnej alebo debetnej karty, uvedenej pri registrácii.
Na jeden účet môže byť zaregistrovaných len päť rôznych vozidiel. Úsporu £1 pocítia vodiči už pri svojej jedenástej ceste do platnej zóny Londýna.


Foto: Congestion Charge London mariordo59

Pridajte svoj komentár!

Ahoj!

Čítaj nás na Facebooku!

Powered by WordPress Popup