Bude platiť zákaz na doplnkové poplatky pri platbe bankovými kartami

Na budúci týždeň bude v platiť v Británii zákaz na vyberanie dodatočných poplatkov pri platbe za nákup tovaru alebo služby bankovými kartami. Nový zákon vstúpi do platnosti 13. januára.


Takým spôsobom, zákazníci, ktorí budú platiť za svoje nákupy v supermarkete kreditnou alebo debetnou kartou, nebudú viac platiť žiadne dodatočné poplatky.
Táto zmena sa dotkne nielen maloobchodníkov, ale tiež online obchody, vrátane finančných produktov American Express, a platobných systémov (PayPal alebo Apple Pay).

Nové pravidlo bude platiť pre všetky obchodné spoločnosti, ktoré pôsobia v Spojenom kráľovstve.
Miestnym radám, a tiež štátnym štruktúram, ako je DVLA, bude tiež zakázané účtovať si za platbu kartami dodatočné poplatky.

Novinka bude platiť nielen pre britské spoločnosti, ale aj pre európske.

V zákone je jasne uvedené, že z debetnej alebo kreditnej karty každého klienta bude účtovaná len cena tovaru alebo služby bez dodatočných poplatkov.
Znamená to, že spoločnosti nebudú môcť získavať zisk vo forme percent z ceny nákupu prostredníctvom platby bankovými kartami.

Podľa údajov za rok 2016 bola dodatočná suma za platbu bankovými kartami okrem platby za tovar alebo služby rovná sume až 473 miliónov libier.

Aj napriek tomu, že bude táto inovácia pre spotrebiteľov prospešná, kritici poznamenali, že môže viesť k rastu cien, nakoľko spoločnosti, ktoré predtým získavali touto formou dodatočný zisk môžu zvýšiť ceny svojich tovarov alebo služieb.

Pridajte svoj komentár!

 

Ahoj!

Čítaj nás na Facebooku!

Powered by WordPress Popup