Viac ako 2-tisíc profesorov z EÚ opustilo vysoké školy v Británii

Výsledky minuloročného referenda vo Spojenom kráľovstve, v ktorom bolo prijaté rozhodnutie o odchode krajiny z Európskej únie, spôsobilo, že viac ako 2.3-tisíc profesorov ju opustilo.


Podľa informácii z britských médii, väčšina profesorov, ktorí opustili vysoké školy vo Veľkej Británii, bolo z krajín Európskej únie.

Ľudia odchádzajúci z Británie povedali, že správa britskej premiérky o tom, že chce, aby po Brexite zostali prišla “príliš neskoro”.

Výzva premiérky prišla neskoro

Britská premiérka Theresa May sa obrátila k Európanom otvoreným listom, v ktorom im sľúbila maximálne ľahké získanie práv na život a prácu v Spojenom kráľovstve po Brexite. V správe sa hovorí, že May sa postará o zjednodušenie procesu registrácie pre Európanov, ktorí chcú zostať v Británii.


Po premiérke sa obrátila k občanom EÚ krajín v Británii aj ministerka vnútra Amber Rudd, ktorej správu dostalo okolo 120-tisíc Európanov.
“Som hrdá na to, že tak veľa občanov EÚ si vybudovalo svoje životy v Spojenom kráľovstve a urobili si z neho domov. Oceňujeme váš prínos, a preto bolo pre vládu v rokovaniach o Brexite prioritou ochrániť vaše práva.”

Odkiaľ odišlo najviac učiteľov?

Najviac profesorov stratila Oxfordská univerzita, ktorú po referende opustilo 230 profesorov.

Administrácia univerzity oznámila, že na voľné pracovné miesta sa ešte nepodarilo prijať nových ľudí.

173 učiteľov z Európskej únie opustilo Cambridgskú univerztu a 139 odišlo z Kráľovskej kolégie v Londýne.

Podľa správ je v súčasnosti naďalej v Británii približne 25.4-tisíc učiteľov z krajín Európskej únie, ktoré vykonávajú prácu v Spojenom kráľovstve.


Foto: ChiralJon

Pridajte svoj komentár!

 

Ahoj!

Čítaj nás na Facebooku!

Powered by WordPress Popup