Vláda bojuje proti nebezpečným laserom

Vláda oznámila po náraste počtu incidentov s použitím nebezpečných laserových ukazovateľov a mnohych poškodeniach zraku budú zavedené nové opatrenia ohraničujúce ich predaj a prístup do krajiny.


Vláda oznámila o nových opatreniach proti predaju nebezpečných laserových ukazovateľov, vrátane posilnenia bezpečnostných krokov, aby sa zabránilo prístupu vysoko výkonných laserov do krajiny.

Minulý rok bol zvýšený počet incidentov s použitím laserov a vláda dnes (8. januára 2018) oznámila, že prístavy a pohraničné stráže budú môcť zabrániť tomu, aby sa vysoko výkonné lasery dostali do Spojeného kráľovstva.

Pohraničiari zvýšia kontroly na hraniciach a budú testovať bezpečnosť výrobkov, ktoré smerujú do krajiny.

Vláda bude spolupracovať s výrobcami a maloobchodnými predajcami, aby boli laseové ukazovatele lepšie označované, čo znamená, že nesmú byť nasmerované na oči alebo vozidlá, a tiež musí byť na nich uvedený výkon.

Od roku 2013 bolo nahlásených viac ako 150 prípadov poškodenia zraku spôsobených laserovými ukazovateľmi.

V mnohých prípadoch rodičia, a ani ich deti nevedeli o nebezpečenstve používania laserových ukazovateľov.

V roku 2016 dostal úrad civilného letectva správu o 1 258 prípadoch používania laserov na pilotov, pričom najviac ich bolo v oblasti Heathrow.
Laserové útoky na železničnú sieť sú tiež veľmi rozšírené a od 1. apríla 2011 až do 30. novembra 2017 bolo zaznamenaných takýchto incidentov až 578.

Celú správu ministerstiev dopravy, obchodu, energie a industriálneho rozvoja nájdete TU na vládnej stránke.

Pridajte svoj komentár!

Ahoj!

Čítaj nás na Facebooku!

Powered by WordPress Popup