Za oneskorené podanie daňového priznania hrozí pokuta £100

Konečný termín podania daňového priznania pre súkromných podnikateľov, ktorých je vo Veľkej Británii okolo 11 miliónov, vyprší o niekoľko týždňov. V prípade, podania daňového priznania po tomto dátume alebo pokiaľ sú v ňom chyby, bude občan musieť zaplatiť pokutu vo výške 100 libier.


Daňové priznanie za rok musia podať všetky samostatne zárobkovo činné osoby v krajine (súkromní podnikatelia, živnostníci a freelanceri).

Treba poznamenať, že daňové priznanie sa podáva v októbri, avšak posledný dátum, do kedy musí byť podané alebo zmenené je koniec januára (31. január). Suma výšky daní bude prepočítaná a v prípade preplatku budú peniaze vrátené. Daňové priznanie sa podáva v online režime.

Ako sa podáva daňové priznanie online

Pokiaľ ste ešte nepodávali daňové priznane online, budete sa musieť zaregistrovať v systéme Gov.uk/register-for-self-assessment a získať aktivačný kód. Kód prichádza v rámci 10-tich dní (alebo 21 dní, pokiaľ sa nachádzate v zahraničí). Pokiaľ zabudnete alebo stratíte aktivačný kód, môžete požiadať o nový. Avšak pre tento cieľ budete musieť uviesť vaše číslo národného poistenia, status a adresu bydliska.

Čo sa stane, pokiaľ zabudnem podať daňové priznanie?

V prípade oneskoreného podania daňového priznania alebo pokiaľ sa v ňom vyskytnú chyby, bude musieť občan zaplatiť pokutu vo výške 100 libier. Pokiaľ vypršala lehota podania pred viac ako troma mesiacmi, zaplatiť bude treba ešte viac, nakoľko sa to považuje za daňový únik.

Správu o tom, “Kto musí podať daňové priznanie” nájdete TU a TU na vládnej stránke nájdete oficiálne informácie o daňovom priznaní.


Foto: Paul Skinner

Pridajte svoj komentár!

 

Ahoj!

Čítaj nás na Facebooku!

Powered by WordPress Popup