Zákaz poľovačiek na líšky bude v Británii až do roku 2022

Theresa May bola nútená upustiť od svojej myšlienky slobodného hlasovania v Dolnej snemovni parlamentu o zrušení zákazu psích poľovačiek na líšky a iné cicavce.


Ďalší predvolebný sľub z programu konzervatívcov sa nenaplní, pričom tentokrát sa bežní občania Spojeného kráľovstva nebudú hnevať, ale naopak si vydýchnu.

V prvom rozhovore tohto roku v týždennej relácie Andrew Marr Show na BBC Theresa May jednoznačne povedala, že otázka zrušenia zákazu psích poľovačiek na líšky by v súčasnej zostave Poslaneckej snemovne neprešla.

Britská premiérka sa priznala, že ona osobne bola vždy zástancom zrušenia Zákona o poľovačke z roku 2004, ktorý plne zakazuje akúkoľvek “zábavu” anglických aristokratov, a to kolektívnu poľovačku so psami a zaháňanie obete do pasce.

Postoj May v tejto otázke sa nezmenil, avšak po tom ako videla jasný protest spoločnosti priznala, že sa jedná o “jednoznačné a jasné posolstvo” a prijala rozhodnutie nevynášať otázku o zrušení zákona v parlamente.

“Mojou povinnosťou na poste premiérky je nielen v tom, aby som propagovala svoje myšlienky, ale predovšetkým v tom, aby som počúvala názor krajiny. Predpokladám, že občania mi dali jednoznačný signál, a preto zodpovedne prehlasujem, že nebudeme v tejto parlamentnej zostave hlasovať o otázke lovu na líšky.” – povedala May.


Foto: Tom Britt

Pridajte svoj komentár!

Ahoj!

Čítaj nás na Facebooku!

Powered by WordPress Popup