Britská vláda môže zrušiť “registrované partnerstvá”

Úrady v krajine nevedia, čo bude ďalej so statusom, ktorý bol pôvodne určený pre homosexuálne páry, rozšíriť ho pre heterosexuálne páry alebo ho úplne zrušiť.


Ministerstvo vnútra Veľkej Británie oznámilo začiatok verejných konzultácii o statuse “registrovaného partnerstva” ako ekvivalentu manželstva.
V roku 2004 bol zavedený status registrovaného partnerstva ako progresívny krok k uznaniu homosexuálnych manželstiev. Následne boli uznané aj manželstvá rovnakého pohlavia.
Registrované partnerstvá však neboli zrušené a homosexuálne páry mali možnosť vybrať si jednu alebo druhú formu uznania rodinného stavu.

Potom však heterosexuálne páry vyhlásili, že sú v znevýhodnenom postavení, pretože si nemôžu zvoliť registrované partnerstvo.

Bývalý konzervatívny minister Tim Lafton predstavil návrh zákona na uznanie registrovaného partnerstva pre heterosexuálne páry, avšak skupina poslancov navrhla, že registrované partnerstvo by malo byť zrušené, nakoľko je zbytočné.

Ministerstvo vnútra je v súčasnosti zmätené a rozhodlo sa pre vyhlásenie verejnej konzultácie o osude registrovaného partnerstva.

Pridajte svoj komentár!

 

Ahoj!

Čítaj nás na Facebooku!

Powered by WordPress Popup