Britské internetové obchody predávajú údaje o zákazníkoch tretím osobám

Najväčší internetoví predajcovia v krajine predávajú informáciu o svojich zákazníkoch tretím stranám, vyhlásili britské médiá.


Podľa údajov odborníkov analytickej spoločnosti Evidon, na stránkach Debenhams, Mothercare, Marks & Spencer, Boots, House of Fraser, Amazon a Tesco bolo uverejnených od 13 do 65 prostriedkov na sledovanie krokov zákazníkov. S pomocou nich bolo možné zistiť IP adresu klientov, údaje o ich polohe a zariadení, ktoré používajú.

“Celý systém online reklamy je postavený na vyhlásení, že informácia, ktorú sledujú, analyzujú, predávajú a získavajú, je anonymná. Aj napriek tomu však štúdie nie raz potvrdili, že posledný krok k určeniu totožnosti osoby nie je vôbec ťažké”, povedal aktivista organizácie na ochranu osobných údajov Privacy International.

Spoločnosti, ktorým internetové obchody predali získané údaje o svojich zákazníkoch, mohli použiť tieto údaje na sledovanie krokov klientov v reklamných cieľoch. Podľa údajov z britských médii dokonca jedna zo spoločností kupujúcich tieto informácie vytvorila video, na ktorom sú úplne reprodukované kroky zákazníkov na stránkach internetových obchodov.

Pridajte svoj komentár!

 

Ahoj!

Čítaj nás na Facebooku!

Powered by WordPress Popup