Komunálne služby odmietajú v Škótsku odvážať odpadky

Po nastúpení chladného počasia ohrozuje obyvateľov mesta Renfrewshire nie sneh, ale odpadky.Mestská rada Renfrewshire v Škótsku odmietla odvážať odpadky a ako dôvod uviedli nízku teplotu. Toto vysvetlenie však občanov len nahnevalo.

Na oficiálnej Facebookovej stránke komunálnych služieb sa vo štvrtok objavila správa, že počas najbližších dní nebudú vyvážané odpadky z hnedých odpadkových košov určených pre recyklovaný odpad, nakoľko obsah vriec primŕza ku dnu nádoby a vytiahnuť ich z košov nie je možné.

Občania sú pobúrení týmto postojom úradov, nakoľko denná teplota v oblasti je okolo 5 stupňov a v noci klesá do záporných hodnôt. Podľa ich názoru sa komunálne služby správajú voči obyvateľom nedbanlivo.

Nespokojnosť obyvateľov s prácou komunálnych služieb dosiahla s touto udalosťou vrchol a hovoria, že objednanie nových popolníc môže trvať až šesť mesiacov, otázky a sťažnosti úradníci ignorujú a miestna daň Council Tax je jedna z najvyšších v Británii od 1-tisíc libier až do 3.7-tisíc libier ročne a daňoví poplatníci dostávajú omnoho menší zoznam služieb, ako obyvatelia susedného Glasgow alebo East Renfrewshire.

Pridajte svoj komentár!

 

Ahoj!

Čítaj nás na Facebooku!

Powered by WordPress Popup