Kvalifikovaní prisťahovalci protestujú proti vízovej politike Británie

Skupina, ktorá zastupuje viac ako 600-tisíc lekárov, inžinierov, učiteľov, IT odborníkov a členov ich rodín zorganizovala v utorok protest na Downing street. Týmto protestom bojujú proti diskriminačným pravidlám a vízovej politike Home Office.


Protestujúca skupina vyzbierala viac ako 25-tisíc libier na to, aby mohli brániť svoje práva na súde proti ministerstvu vnútra a jeho politike.
Demonštranti vystupujú proti tomu, že žiadatelia nemôžu získať časovo neobmedzené povolenie na pobyt v krajine indefinite leave to remain (ILR) po tom, ako sa dostali do krajiny na víza Tier-1 general visa, ktoré sú určené pre kvalifikovaných prisťahovalcov z tretích krajín. Tento proces bol zatvorený Theresou May v roku 2010.

To sa vzťahuje priamo na osoby, ktoré sa oficiálne zdržiavajú vo Veľkej Británii viac ako 10 rokov, kúpili si tu nehnuteľnosti, majú tú prácu, investície do podnikania a nie sú trestne stíhaní.
Okrem toho takíto kvalifikovaní občania, ktorých je v Spojenom kráľovstve naďalej nedostatok priniesli do ekonomiky krajiny viac ako 25 miliárd libier.

Väčšina členov protestujúce skupiny nemá so svojou vlasťou ani sociálne, ani ekonomické a dokonca ani rodinné väzby. U mnohých sa v Británii narodili deti, ktoré nikdy nevideli vlasť rodičov. Politika ministerstva vnútra však ohrozuje budúcnosť detí a rodičov tejto skupiny obyvateľstva.

Ďalším problémom, na ktorý poukazujú protestujúci ľudia je, že niektorým kvalifikovaným prisťahovalcom bolo zamietnuté ILR kvôli tomu, že urobili v minulosti drobnú chybu v daňovom priznaní, ktorú potom opravili a všetky dane zaplatili.
Home Office odmieta takýmto žiadateľom vydať trvalý pobyt v krajine z toho dôvodu, že sú nežiadúci alebo nevyhovujúci pre pobyt v krajine.

Okrem toho rezonuje v poslednej dobe téma, že kvalifikovaní a diplomovaní lekári nemôžu získať britské vízum, dokonca aj keď sú za prácou pozývaní štruktúrami NHS, nakoľko ich mzda je “príliš malá”, aby splnila požiadavky ministerstva vnútra na minimálny príjem.

Predstaviteľ Home Office poznamenal, že vydanie povolenia na pobyt alebo víz 1 úrovne vyžaduje starostlivú kontrolu, čo trvá viac času. Žiadosti sú zamietnuté, pokiaľ pri kontrole nezodpovedá žiadateľ akémukoľvek bodu z pravidiel imigračného zákona.


Foto: Karin Bultje

Pridajte svoj komentár!

 

Ahoj!

Čítaj nás na Facebooku!

Powered by WordPress Popup