May odkázala konzervatívcom: “Nepatrím medzi tých, ktorí sa vzdávajú”

Britská premiérka pripustila, že by mala častejšie komunikovať s voličmi, avšak odmietla odstúpiť.


Theresa May odmietla opustiť svoj post aj napriek nespokojnosti vo vnútri Konzervatívnej strany.

Konzervatívci vyjadrujú čoraz viac svoje znepokojenie nad pomalosťou a nerozhodnosťou premiérky vlády.
30. januára trojica poslancov uverejnila článok, v ktorom požadovali výrazné zmeny v oblasti vzdelávania, zdravotníctva a bývania. Jeden z nich už predtým písal o tom, že vláda sklamala pri kľúčových rozhodnutiach voličov a samotnú May porovnal s korytnačkou.

V rozhovore s britskými novinármi odmietla Theresa May tieto obvinenia. “V prvom rade slúžim svojej krajine a svoje strane. Už som hovorila, že nepatrím medzi tých, ktorí sa vzdávajú, a predo mnou je ešte veľa práce”, povedala premiérka.

“Teraz je najdôležitejšie, uzavrieť výhodnú dohodu o Brexite, a my nad tým pracujeme. Avšak tiež aktívne hľadáme riešenia problémov, ktorým čelia ľudia každý deň. Čo sa týka korytnačky, nikdy som sa neskúšala porovnať so zvieratami, vtákmi, strojom alebo čímkoľvek iným, ako to niekedy robia iní”, dodala ona.

Dodáme, že bývalý kongresman z Konzervatívnej strany Grant Shepps vyzval May k tomu, aby oznámila dátum svojej rezignácie a sľúbil jej vyhlásenie nedôvery. Dnes delí May od politického fiaska len osem hlasov, nakoľko 40 z požadovaných 48 je pripravených vyhlásiť premiérke nedôveru.


Foto: Number 10

Pridajte svoj komentár!

Ahoj!

Čítaj nás na Facebooku!

Powered by WordPress Popup