Meteorológovia sľúbili obyvateľom Británie až celý mesiac zimy

Podľa predbežných odhadov meteorológov bude počas celého februáru teplota vo väčšine oblastí krajiny nižšie ako sú priemerné klimatické normy a pravidelne bude snežiť a pršať.


Počas tohto víkendu sa už začne nepriaznivá predpoveď a v sobotu sa cez ostrov zo severo-západu na východ presunie vlahou nasýtený cyklón, kvôli čomu bude vo väčšine oblastí krajiny (okrem juhozápadných grófstiev) bude veterné a daždivo, s teplotami okolo +7 až +9 stupňov Celzia.
V nedeľu tento front opustí ostrov, a aj keď sa v zadnej časti cyklónu zníži počet zrážok, bude ešte chladnejšie a denná teplota sa bude pohybovať od +4 do +6 stupňov Celzia.

Uverejnením dlhodobej predpovede meteorológovia pripomínajú, že pravdepodobnosť chýb je dostatočne vysoká, avšak podľa predbežných údajov by malo neobvykle chladné počasie trvať až do konca februára.

Tento týždeň bol najchladnejším v zimnom období, nakoľko v noci boli všade zaznamenané teploty pod bodom mrazu. Na severe ostrova bolo dokonca zaznamenaných až -12 stupňov Celzia.
Denné teploty boli nižšie ako klimatické normy pre začiatok februára. Okrem toho snežilo takmer vo všetkých oblastiach krajiny, a na niektorých miestach dokonca každý deň.

Pridajte svoj komentár!

 

Ahoj!

Čítaj nás na Facebooku!

Powered by WordPress Popup