Mladým vodičom môžu zakázať šoférovať v noci

Podľa štatistických údajov, pre vodičov vo vekovej skupine od 17 do 24 rokov pripadá až tretina všetkých automobilových nehôd. Aby sa znížil taký vysoký počet havárii zvažuje vláda otázku zákazu šoférovania v noci.


Okrem sprísnenia pravidiel pre vodičov, a tiež zmenami pri skúškach na vodičský preukaz, sa tiež zvažuje, aby bolo mladým vodičom zakázané jazdiť na automobile v nočnom období.

Taktiež sa plánuje prehodnotenie skúšobného obdobia pre osoby, ktoré len získali vodičský preukaz. Ohraničenia pre takýchto motoristov budú platiť počas dvoch rokov od získania vodičského preukazu.
Podobné systémy fungujú v Austrálii, Novom Zélande a USA. Tam automobilisti, ktorí ešte nedosiahli 25 rokov, majú zakázané jazdiť v noci alebo so sebou voziť pasažierov.

Niektorí odporcovia nápadu na sprísnenie pravidiel pre mladých vodičov ich považujú za diskriminačné, nakoľko môžu mať vplyv na mladých ľudí, ktoré pracujú vo večerných alebo nočných hodinách.

Podľa súčasným pravidiel, noví vodiči prídu o vodičský preukaz, pokiaľ počas prvých dvoch rokov po získaní oprávnenia získajú 6 trestných bodov. Skúsení vodiči prídu o preukaz až po tom, ako “zarobia” 12 trestných bodov.

Taktiež vláda vniesla zmeny do praktického testu pre automobilistov, ktorí chcú získať vodičský preukaz, a ten bude omnoho bližšie k reálnym situáciám na cestách.

Pridajte svoj komentár!

 

Ahoj!

Čítaj nás na Facebooku!

Powered by WordPress Popup