Najkrajšie miesta Británie: Les Pressmennan Wood

Pressmennan Wood je nádherný les, ktorý je považovaný za jeden z najlepších v Spojenom kráľovstve. Jeho rozsiahle územie sa rozprestiera na 84 hektároch a je zložené z zmiešaných lesov, vrátane starých dubov a rôznych druhov ihličnatých stromov.


Počas viktoriánskej éry tu boli vysadené mnohé stromy a po skončení vlády kráľovnej Viktórie si rástol sám, avšak v roku 1988 odkúpila tieto pozemky organizácia The Woodland Trust Scotland a začala ju postupne obnovovať vyrezávaním ihličnanov a rododendrónov, ktoré boli vysadené pred 150 rokmi.

Dnes je les plne prispôsobený k príchodu mnohých návštevníkov. V lese sa nachádza rozsiahla sieť rôznych turistických a cyklistických chodníkov, na ktorých môžete preskúmať prírodu a plne si vychutnať jej krásu a tajomstvo.

Jeho územie je domovom mnohých divých zvierat ako sú jelene, zajace, vydry, sovy, a tiež rôznych sôch.

#pressmennanwood #woodenfrog #scotland

A post shared by Rob Sykes (@robsykes242) on

Malé lesné sochy sú rozptýlené takmer v celej oblasti Pressmennan Wood a najmä deti potešia magickí lesní obyvatelia. Okrem toho sú na mnohých stromoch malé dvere a okná, ktoré potešia detskú fantáziu a deti sa budú pri ich hľadaní zabávať.V severnej časti lesa je jedno z najkrajších škótskych jazier Pressmennan Lake, ktoré vidíte na úvodnej fotografii. V blízkosti rybníka nájdete krásny panoramatický výhľad s čírou vodou a husto vysadenými stromami. Miesto je obľúbené na rybárčenie, fotografovanie a rodinné pikniky.

#autumnleaves #pressmennanwood #scotland

A post shared by Rob Sykes (@robsykes242) on


Pressmennan Wood Alph Thomas

Pridajte svoj komentár!

 

Ahoj!

Čítaj nás na Facebooku!

Powered by WordPress Popup