Nová kampaň “Zdieľaj radosť” podporuje rodičovskú dovolenku oboch rodičov

Vláda povzbudzuje viac rodičov, aby prijali ponuku na spoločnú rodičovskú dovolenku počas prvého roku svojho dieťaťa.


Nová kampaň ukazuje rodičom, ako môžu obaja zdieľať starostlivosť o dieťa v prvom roku života svojho dieťaťa prostredníctvom Shared Parental Leave, pričom kampaň je súčasťou vládneho záväzku zvýšiť informovanosť o pracovných právach v úsilí zvýšiť spokojnosť a produktivitu práce v rámci modernej priemyselnej stratégie a dobrého plánu prace

Úrady vyzývajú dnes viac rodičov, aby prijali ponuku na spoločnú rodičovskú dovolenku počas prvého roku života svojho dieťaťa.

Pracovné právo umožňuje rodičom zdieľať po narodení dieťaťa až 50 týždňov z dovolenky a 37 týždňov z materskej dovolenky Leave a 37 týždňov z materskej dovolenky pay.

O spoločnú rodičovskú dovolenku Shared Parental Leave sa môže podľa úradov kvalifikovať až 285 000 rodičov, avšak v skutočnosti zdieľaju rodičovskú dovolenku len 2% párov.

Kampaň nabáda rodičov, aby “zdieľali radosť” (Share the joy) a bude propagovaná prostredníctvom digitálnej inzercie na webových stránkach, sociálnych médiách, reklamy na vlakových staniciach.

Minister obchodu Andrew Griffiths povedal, že “zdieľaná rodičovská dovolenka dáva rodinám na výber. Otcovia a partneri si nemusia nechať ujsť ako urobí dieťa prvý krok, povie prvé slovo alebo sa zasmeje, ale môžu zdieľať starostlivosť o dieťa a zdieľať radosť.”

Shared Parental Leave bola zavedená v roku 2015, aby umožnila matkám vrátiť sa do práce skôr pokiaľ si to želajú a umožniť ich partnerom vybrať si časť “materskej” dovolenky. Táto politika je prospešná najmä pre zamestnávateľov, ktorým sa zamestnankyňa vráti čo najskôr do práce.

TU nájdete podrobnejšie informácie o zdieľanej rodičovskej dovolenke a bližšie informácie o reklamnej kampani.

Pridajte svoj komentár!

 

Ahoj!

Čítaj nás na Facebooku!

Powered by WordPress Popup