Počasie v Británii: Začiatok týždňa bude chladný a zasnežený

Začiatkom týždňa čaká obyvateľov Británie chlad, sneh a ľad. V polovici týždňa sa oteplí, avšak v piatok ortuť v teplomeroch opäť klesne.


V nedeľu v noci klesla teplota na celom území krajiny pod nulu. Na severe a západe krajiny sa predpovedajú zrážky so snehom. Ochladenie a zrážky sú spôsobené arktickými meteorologickými podmienkami.

V hlavnom meste klesla večer teplota na mínus dva stupne, avšak kvôli studenému vetru bola pocitovo teplota omnoho chladnejšia.

V polovici týždňa sa mierne oteplí a očakávajú sa zrážky v podobe silného dažďu a miestami sneženie, avšak bližšie ku piatku začne teplota opäť klesať.

Prognostik z Met Office Craig Snell povedal: “Druhá polovica dnešného dňa bude na väčšine územia krajiny suchá a jasná, a v noci bude pomerne chladno. V západných oblastiach Škótska, Severnom Írsku a severo-západnom Anglicku môže snežiť a na cestách sa môže objaviť poľadovica. V týchto oblastiach môže nastať meškanie železničnej a cestnej dopravy. Počasie bude o niečo chladnejšie ako v iných oblastiach, približne -2 alebo -1°C.”

“Začiatok pracovného týždňa bude chladný. Napriem zábleskom slnka môže na západe byť dážď so snehom. Na juhu bude teplota 5°C – 7°C, a na severe približne 3°C – 5°C.
V utorok môže v severných oblastiach krajiny nasnežiť veľa snehu, a na západe bude veľa pršať. Hojné dažde zo začiatku spôsobia oteplenie západných oblastí, a potom sa celá táto masa zmení na ľad. V stredu bude počasie o niečo miernejšie, avšak Britov čaká nie len oteplenie, ale aj silný vietor a dážď. V utorok bude slnečné a zároveň daždivé počasie. V štvrtok bude slnečno, daždivo a mierne a v piatok začne teplota znovu klesať.”

Pridajte svoj komentár!

 

Ahoj!

Čítaj nás na Facebooku!

Powered by WordPress Popup