Ruskí hokejisti vyhrali olympijské hry po nečakanej dráme s Nemcami

Dráma ako z filmu. Ešte minútu pred koncom riadneho hracieho času prehrávali Rusmi s Nemcami 2:3, avšak vlastenci z Ruska si svoje zlato nenechali ujsť.

Zápas poslal do predĺženia len 56 sekúnd pred koncom riadneho času Gusev, ktorý vyrovnal na 3:3.

Rusi zvíťazili na olympijskom turnaji v hokeji a zdolali v predĺžení Nemcov 4:3 gólom Kaprizova.

Nemci predviedli počas turnaja výborné zápasy a pri ceste do finále porazili aj Švédov a Kanaďanov.

Slovensko bolo jedinou krajinou, ktorá zdolala ruských reprezentantov, avšak aj napriek tomu obsadila naša krajina až 11. miesto

Ruskí hokejisti a celkovo všetci športovci z Ruska mali na tejto olympijáde zakázané používať všetky národné symboly ako je napríklad vlajka a hymna.
Cieľom bolo poníženie ruských športovcov a ruský národ, avšak hokejisti si zo zákazu nič nerobili a svoju hymnu si zaspievali s podporou fanúšikov v hľadisku.

Rusi získali už deviaty olympijský titul.

Rusko – Nemecko 4:3 pp (1:0, 0:1, 2:2 – 1:0)

Góly: 20. Vojnov (Gusev, Kaprizov), 54. Gusev (Kaprizov), 60. Gusev (Zub, Kaprizov), 70. Kaprizov (Gusev, Vojnov) – 30. Schütz (Macek, Hager), 54. Kahun (Mauer, Ehliz), 57. J. Müller (Ehliz, Hördler)

Konečné poradie: 1. Rusk, 2. Nemecko, 3. Kanada, 4. Česko, 5. Švédsko, 6. Fínsko, 7. USA, 8. Nórsko, 9. Slovinsko, 10. Švajčiarsko, 11. SLOVENSKO, 12. Kórejská republika