Soros povedal, prečo je proti Brexitu, a dal na kampaň ďalších £100K

Americký miliardár povedal britským novinárom, prečo vydelil štyristo tisíc libier na kampaň proti Brexitu, a potom poslal na účet fondov ďalších sto tisíc libier.


Odporcov Brexitu začal otvorene financovať špekulatívny americký miliardár, ktorý zarobil približne jednu miliardu libier “útokom” na Banku Anglicka, a správa o jeho zásahu do britskej politiky vyvolala vlnu pobúrenia v spoločnosti.

Celkový zmysel publikácie naznačuje, že láska ku Veľkej Británii nikdy nebola za činmi vplyvného podnikateľa a jeho kroky boli vždy vedené vidinou veľkého zisku, pričom je veľmi možné, že vie o Brexite omnoho viac, ako vedia bežní Briti.

Soros, ktorý vždy bažil po čo najväčšej koristi na takéto komentáre odpovedal tvrdo, pričom kritikov obvinil z “odpornom osobnom prístupe”, a vyhlásil, že nikdy nebolo jeho cieľom “podkopávanie demokracie vo Veľkej Británii”.

Podnikateľ vysvetlil, že úprimne považuje výsledky referenda za tragickú chybu, ktorej vy sa malo zabrániť všetkými možnými spôsobmi. On tiež dodal, že ani jeden deň neskrýval svoj negatívny postoj k Brexitu, a preto nie je dôvod robiť z toho senzáciu.

“To, že dnes je situácia neuspokojivá neznamenaá, že nemôže byť ešte horšie. Pred referendom Veľká Británia s istotou prekonávala v ekonomickej oblasti zvyšok Európy a teraz pomaly zaostáva. Ešte horšie je, že v najbližšom čase budú Veľká Británia a EÚ zaneprázdnené rozvodom namiesto toho, aby sa spojili proti hrozbe putinovho Ruska”, dodal finančný špekulant Soros.

George Soros je jeden z tých finančníkov, ktorí začiatkom 1990-tych rokov “zaútočili” na britskú libru a Banku Anglicka, pričom na tom zarobili okolo 1 miliardy libier.

Okrem toho sa finančník podieľal na manipuláciách a farebných revolúciách v mnohých krajinách

Poprední anglickí politici vyhlásili, že George Soros patrí pre jeho finančné podvody za mreže a v jeho domovine v USA podpísali petíciu za jeho uväznenie tisíce Američanov.

Cez svoje fondy daroval Soros organizáciám, ktoré sa snažia o druhé referendum o odchode krajiny z Európskej únie £400-tisíc, a následne preukázal plnú podporu nadácie proti Brexitu a previedol za prítomnosti novinárov ďalších 100 000 libier organizácii Best for Britain.

Pridajte svoj komentár!

 

Ahoj!

Čítaj nás na Facebooku!

Powered by WordPress Popup