V Rakúsku je každé druhé dieťa obeťou násilia

Znepokojujúce zistenia štúdie asociácie Die Möwe ukázali, že každé druhé dieťa v Rakúsku zažíva v určitej forme násilie, ktoré sa začína jednoduchou fackou.


Facka ako taká bola v Rakúsku zakázaná v roku 1989.

Ešte desivejšie však je to, že až deväť percent detí trpí sexuálnym násilím.
Odborníčka a psychológička z asociácie Hedwiga Wölfl uvádza jednoduchý príklad. V každej triede školy sa jedná o jedného – dvoch žiakov.
Násilie vo vzťahu k dieťaťu nastáva vo väčšine prípadov v prostredí, ktoré je dieťaťu blízke, pričom medzi dieťaťom a páchateľom je blízky vzťah, ktorý je často zakrytý tajomstvom. Deti o svojom strašnom zážitku mlčia.

Páchatelia násilia voči dieťaťu sa vyhýbajú trestom kvôli nedostatku dôkazov, ktoré by dokázali ich vinu a tento problém existuje aj v rakúskej legislatíve.

Sexuálne násilie, a tiež telesné tresty spôsobujú u detí psychologický stres a problémy.

“Ochrániť deti pred násilím, to ešte nie je všetko, dôležité je, aby pri vzniknutí takejto situácie získalo dieťa profesionálnu pomoc”, hovorí Wölfl.

“Naši chlapci a dievčatá potrebujú ľudí, ktorí ich vypočujú, ktorým môžu dôverovať, dokonca aj keď sa s nimi deje niečo strašné”, dodal psychológ.

“Pokiaľ sa u vašeho dieťaťa prejavili náhle zmeny správania, pozorujete narušenie psychiky, odmietanie jedla, problémy so spánkom, jedná sa o priamy dôvod, aby ste sa obrátili na odborníka – psychológa, ktorý môže s vysokou pravdepodobnosťou povedať, či sa dieťa stalo obeťou násilia a potrebuje pomoc.” zdôraznila Hedwiga Wölfl .

Linka dôvery pre deti (Kindernotruf) — 147, telefón právnej pomoci pre deti a mladistvých(Kinder- und Jugendanwalt des Bundes) — 0800-240264.

Pridajte svoj komentár!

Ahoj!

Čítaj nás na Facebooku!

Powered by WordPress Popup