Vláda uverejní správu o dôsledkoch Brexitu

Britský parlament prinútil vládu k úplnému zverejneniu dokumentu o možných dôsledkoch Brexitu.


Hlasovanie iniciovala labouristická strana po škandále kvôli publikácii v médiách časti príslušných dokumentov.

“Očakávame, že správa bude predložená výboru pre Brexit čo najrýchlejšie”, zdôraznil hovorca poslaneckej snemovne John Bercow.

Podľa fragmentov správy, ktorú uverejnil Buzzfeed sa bude stav britskej ekonomiky počas nasledujúcich 15 rokov zhoršovať pri troch možných scenároch rozvoja situácie. V porovnaní so situáciou, kedy by krajina zostala v Európskej únie sa rast ekonomiky predpovedá o menej ako 8%. Dokonca aj pokiaľ sa Spojenému kráľovstvu podarí uzatvoriť dohodu o voľnom obchode, tak rast bude nižší o 5%, a pokiaľ sa bude Londýn naďalej riadiť pravidlami jednotného trhu, potom o 2%.

Vo vláde vyhlásili, že zatiaľ je práca len v počiatočnej fáze a finálna analýza bude poslancom poskytnutá. V kancelárii britskej premiérky tiež uistili, že sa jedná o “návrh”, v rámci ktorého boli zvážené len “štandardné scenáre”.

V januári poslanecká snemovňa britského parlamentu prijala v treťom a poslednom čítaní zákon o Brexite. Dokument stanovuje ako presný dátum odchodu Spojeného kráľovstva z Európskej únie 29. marec 2019 roku o 23:00.

Pridajte svoj komentár!

 

Ahoj!

Čítaj nás na Facebooku!

Powered by WordPress Popup