26-tisíc vodičov dostalo väčšie pokuty za používanie mobilu za volantom

Nová informačná kampaň THINK! upozorňuje na to, že môžete byť pri používania mobilného telefónu za volantom prichytení a dostať väčšiu pokutu.


Viac ako 26-tisíc vodičov bolo prichytených s mobilným telefónom v ruke pri šoférovaní počas prvého roku, odkedy vstúpili do platnosti prísnejšie pokuty.

Medzi nimi bolo aj 50 nových vodičov, ktorým boli vodičské preukazy odobraté za to, že používali telefón za volantom počas prvých dvoch rokov jazdenia.

1. marca 2017 sa sa pokuta za telefonovanie pri jazde zdvojnásobila zo 100 na 200 libier, a počet trestných bodov tiež z 3 na 6.

Úrady spustili pri prvom výročí sprísnenia sankcií informačnú kampaň THINK!, ktorej reklamy môžete uvidieť na sociálnych médiách, v nákupných centrách, počuť v rádiu, ako súčasť prebiehajúcej kampane na zvýšenie povedomia o nebezpečenstve.


 

 
Minister Bezpečnosti na cestách Jesse Norman povedal: “Pokuty za používanie mobilu počas šoférovania sa ukázali ako silný odstrašujúci faktor a čoraz viac ľudí si uvedomuje, aké je to nebezpečné.”
“Avšak niektorí motoristi ohrozujú nielen svoje životy, ale aj životy iných.”
 

 

Pridajte svoj komentár!

Ahoj!

Čítaj nás na Facebooku!

Powered by WordPress Popup